23 C
Скопје

Tag : џејкоб вајли

Кошарка Спорт

Одлични партии на репрезентативците Вајли и Димитријевиќ во шпанската „Ендеса“!

Слободен печат
Македонските репрезентативци беа во главните улоги на дуелот во Сарагоса кој го доби Хувентуд (100:95). Исклучително ефикасен натпревар одиграа екипите на Касадемонт Сарагоса и Хувентуд...
Кошарка Спорт

Вајли: Имаме уште три меча, денеска имавме проблеми особено во одбраната!

Слободен печат
На првиот натпревар од квалификацискиот турнир во Перм за пласман на Европското првенство, Италијанците нè победија во последните пет минути (92:84). Еден од носителите на...
Кошарка Спорт

Вајли поради коронавирусот привремено раскинува со Гран Канарија!

Слободен печат
Американското крило пред извесно време доби македонско државјанство и се стекна со право на настап за нашата најдобра репрезентација. Џејкоб Вајли требаше да дебитира во...
Кошарка Спорт

Вајли: Воопшто не се двоумев да кажам „ДА“, на Македонија“

Слободен печат
Процедурата за неговото добивање македонско државјанство дефинитивно е завршена на време, и тој е веќе регистриран во канцеларијата на ФИБА. – Во оваа прилика сакам...