Турција, па „нож“: Стоилов мора на операција!

Репрезентацијата на Македонија ги започнува подготовките за последните две средби од квалификациите за пласман на Европското првенство на гости против Турција (12 јуни) и четири дена подоцна во Струмица против Грција.

Како што е познато, левото крило Дејан Манасков нема да настапи во клучните пресметки, а Стоилов ќе собере сили и ќе игра во Ескишехир.

А после тој меч ќе мора да оди на хируршка интервенција на менискусот на коленото и поради тоа ќе го пропушти дуелот против грчките ракометари.

Русите Евгени Зотин и Николај Володков ќе судат во Ескишехир, а во Струмица правда ќе делат Австријците Радојко Бркиќ и Андреј Јусуфхоџиќ.

Прочитајте и...  Најмалку седуммина загинати во земјотресот од 5,7 по Рихтер на турско-иранската граница

Прочитај повеќе

Роналдо и Меси во ист тим? Само еден човек може да го направи тоа! (ФОТО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Виљареал само го налути Атлетико Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Гордо се вее македонското знаме, Георгиевски на чекор до Олимписките игри

Слободен печат

Фудбалерите на Барса ќе бидат тестирани за коронавирус пред влезот во Италија!

Слободен печат

Арсенал од шок во 50 секунда до триумф против Евертон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет + 1 =

Прочитај повеќе

Тодоров: Потребни ни беа три тројки за да имаме подобар резултат

Слободен печат

Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Слободен печат

Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Слободен печат

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат