Тројца новозаболени од Ковид-19 во тетовскиот регион

Тројца нови заболени од Ковид-19 се евидентирани во изминатите 24 часа во тетовскиот Центар за јавно здравје.

-Од трите нови случаи двајца се жители на општина Тетово додека еден позитивен тест има кај  жител на општина Желино, информира д-р Зорица Зафировска, специјализант по епидемиологија при Центар за јавно здравје Тетово.

Кризниот штаб при општина Тетово денеска не го одржа вообичаениот понеделнички состанок.

Од полицијата, пак, информираат дека изминатото деноноќие за неносење заштитни маски на 49 луѓе во тетовскиот регион им се издадени прекршочни платни налози, согласно член 6 од соодветната владина Уредба.

Прочитајте и...  Бројот на заразени со коронавирус во Франција надмина 500.000

Прочитај повеќе

Бројот на заразени со коронавирус во Франција надмина 500.000

Слободен печат

Дождот ја преполни канализацијата во Мексико: Сите се изненадија што пронајдоа во неа (ВИДЕО)

Слободен печат

Стопанските комори се задоволни од четвртиот пакет мерки за поддршка на компаниите и граѓаните

Воен авион се урна во Украина, најмалку 20 лица загинаа (ВИДЕО)

Слободен печат

Српскиот режисер и сценарист Горан Паскаљевиќ почина на 74-годишна возраст

Слободен печат

Кривокапиќ: Политичката судбина на Ѓукановиќ и Марковиќ ќе биде онаква како што заслужуваат

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Силно невреме во Црна Гора: Обилните врнежи предизвикаа поплави во Котор и Тиват (ВИДЕО)

Слободен печат

Пендрекот лесно се крева врз Роми

Валентина Т

Сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје вечерва блокиран заради поскапувањето на струјата

Слободен печат

Навални им се заблагодари на руските доктори и пилоти: Ви благодарам, вие сте добри луѓе (ФОТО)

Слободен печат

Лајчак: Дијалогот меѓу Белград и Приштина е одложен поради пандемијата

Слободен печат

Пожарот во Хуавеј го доби својот епилог: Пронајдени телата на три лица, пожарот „волшебно“ избил во истражувачкиот дел

Слободен печат