22 C
Скопје

Tag : новозаболени

Вести Македонија Некатегоризирано

Поради ковид-19 починаа 25 луѓе, оздравеле 398, а регистрирани се 62 нови случаи

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 572 тестирања, а регистрирани се 62 нови случаи...
Вести Македонија Слајдер

Нови 564 случаи со ковид-19, 22 починати, 1 357 оздравени пациенти

Слободен печат
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.526 тестирања, а регистрирани се 564 нови случаи со ковид-19, починале 22...
Вести Македонија Слајдер

24 лица ја изгубија битката со ковид-19: Најмладиот од нив имал 35 години

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.057 тестирања, а регистрирани се 1.299 нови случаи...
Вести Свет Слајдер

Бројот на новозаразени и стравот од трет бран во Белгија продолжуваат да растат

Слободен печат
Последните бројки на новозаразени во Белгија покажуваат нагорен тренд, со 3500 нови случаи, за прв пат од крајот на минатата година. Зголемениот број новозаразени регистриран...
Вести Регион Слајдер

Бројот на новоинфицирани лица во Косово расте: Од вакцината ни трага

Слободен печат
Во последните денови на Косово се забележува зголемување на бројот на нови случаи на инфекција со коронавирус, а сè уште не е познато кога ќе...
Вести Регион

Во Србија пристигнаа 58.500 вакцини на „Фајзер” и 100.000 дози на „Спутник V”

Слободен печат
Нов контингент од 58,500 дози вакцини на „Фајзер-Бионтек” пристигна во Србија, што преставува досега најголемата единечна испорака на вакцините на ова акомпанија. Вакцините се доставени...
Вести

Регистрирани 721 случај на заболени од ковид-19, 171 оздравени и седум починати во последното деноноќие

Слободен печат
Регистрирани се 721 нов случаj на КОВИД-19 во изминатите 24 часа од 3816 тестирања,  соопшти Министерството за здравство. Од нив, 334 се во Скопје, Прилеп...
Вести Регион

Пораст на бројот на заразени од коронавирус во регионот, најтешка состојбата во Унгарија

Слободен печат
Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде...
Вести Регион Слајдер

По повеќе од два месеци повторно над 2.000 нови случаи на ковид-19 во Грција

Илинка Иљоска
Во изминатите 24-часа во Грција е регистриран зголемен број нови случаи на ковид-19, односно 2.147 новозаразни, а последен пат во земјата, над 2.000 случаи беа...
Вести Регион

Во Србија евидентирани 2.956 пациенти инфицирани од коронавирусот

Слободен печат
Во Србија бројот на ново заразени лица од коронавирусот во последните 24 часа изнесува 2.956 лица од направени 12.054 тестови. Починале 14 пациенти.   На респираторна...