Тридневна диета со јаткасти плодови (МЕНИ) - Слободен печат

Тридневна диета со јаткасти плодови (МЕНИ)

Диетата со јаткасти плодови е многу ефикасна и многу корисна. Помага да се ослободите од „лошиот“ холестерол, односно да го прочистите телото од масти и да се наполните со енергија и со витамини.

Диетата со јаткасти плодови трае 3 дена.

Прв ден

Појадок: кафе, чај или вода, 1 банана

Ручек: чај, свежо цеден сок или вода, 50 гр овесна каша, 1 банана

Вечера: чај, свежо цеден сок или вода, 50 гр ореви

Втор ден

Појадок: кафе, чај или вода, печени тиквички

Ручек: чај, свежо цеден сок или вода, 50 гр лешници, печена тиква

Вечера: чај, свежо цеден сок или вода, печено јаболко, грозје, 50 гр ореви

Трет ден

Појадок: кафе, чај или вода, 50 гр леблебија

Ручек: овошно млеко (пригответе сами шејк од овошје и млеко), 50 г печени бадеми

Вечера: печени тиквички

Диетата можете да ја повторите максимум два пати поседователно, односно најмногу 6 дена, доколку сакате да ја држите повторно, потребна е барем едно месечна пауза.

Прочитај повеќе

Што открива вашиот омилен моден додаток за вас

Слободен печат

Памела Андерсон се омажи по петти пат, тајна свадба со Џон Питерс

Слободен печат

ЧУДО ОД ВЕНЧАНИЦА: Фустанот за анонимна клиентка од Абу Даби содржи 200.000 „Сваровски“ кристали (ВИДЕО)

Слободен печат

Анџелина Џоли бесна по скандалозното однесување на Бред Пит! (ФОТО)

Слободен печат

За забрзано слабеење: Зошто ни треба витамин Ц?

Слободен печат

Состав и нутритивни карактеристики за храната за домашни миленици

Слободен печат

Остави Коментар

twelve − 11 =

Прочитај повеќе

Научно докажано: Еве кои селфи-фотографии загарантирано добиваат повеќе „лајкови“!

Слободен печат

Хороскопските знаци и комплексите: Јарецот глуми ладнокрвност, Ракот се плаши од потценување…

Слободен печат

Наши миленици: Памук, срамежливото маче

Слободен печат

Како да исперете без грешка плетена и волнена облека

Слободен печат

Природни зимски маски за коса

Слободен печат

Немате доволно енергија? Фокусирајте се на оваа храна

Слободен печат