Tag : плодови

Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Бидете внимателни – Плодови кои имаат скриени отровни делови

Слободен печат
Секој човек знае колку е здраво да се јаде овошје и зеленчук и тоа секојдневно. Таквата храна во својот состав изобилува со витамини, минерали и...
Здравје Магазин

Намирници кои им се препорачуваат на жените доилки

Слободен печат
Кои намирници се препорачливи за жените доилки…. Една од важните работи за доилките е да пијат доволнa количинa на течности: вода, јогурт и млеко, лесни...
Еспресо Шоу биз

ЛЕПА БРЕНА откри што е заслужно за нејзиното витко тело (ФОТО)

Слободен печат
Лепа Брена и во 58-та година изгледа еднакво добро и витко, како и додека беше млада. Сепак, за тоа не е заслужна добрата генетика туку...
Вести Економија

Погледнете за колку пораснаа трошоците за живот

Слободен печат
Растат трошоците на животот и цените на мало на производите и услугите што граѓаните ги користат во секојдневниот живот. Според податоците на Државниот завод за...
Здравје Магазин

Тридневна диета со јаткасти плодови (МЕНИ)

Слободен печат
Диетата со јаткасти плодови е многу ефикасна и многу корисна. Помага да се ослободите од „лошиот“ холестерол, односно да го прочистите телото од масти и...