Трамп: Бајден треба да се тестира за дрога пред дебатата

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска соопшти дека силно ќе се залага неговиот противкандидат на претседателските избори во ноември, Џо Бајден, да биде тестиран за присуство на дрога.

„Ќе инсистирам на тест за дрога за заспаниот Џо Бајден пред или по дебатата во вторник вечер”, напиша Трамп на Твитер.

Тој додаде дека ќе се согласи и самиот да биде тестиран.

Прочитајте и...  Шекеринска со честитки до питомците: Дајте се од себе, помогнете ни да бидеме уште подобри

Трамп оцени дека настапите на Бајден во дебатите не биле исти.

„Само дрогата може да предизвика таква неусогласеност??? “, додаде Трамп на социјалната мрежа.

Првата дебата меѓу Трамп и Бајден во пресрет на изборите во ноември е најавена за вторник.

Поврзани вести

ВИДЕО: Од што заболуваат американските дипломати во Русија и Куба? Сè започнува со губење на слухот

Маријана Митровска

Уште еден велешанец ја загуби битката со коронавирусот

Слободен печат

Детали: Волонтерот кој умре на тестирањето на Оксфорд вакцината, примил друга вакцина

Слободен печат

Алиев: Азербејџан презеде контрола над 22 места во Нагорно-Карабах

Слободен печат

Рамадани: Изјавата на Каракачанов е сериозна, но и апсурдна

Слободен печат

Нагорно Карабах останува воена зона: Турција е подготвена да испрати војска во Азербејџан

Слободен печат

Остави Коментар