ТИЕ СЕ НИВНАТА НАЈГОЛЕМА ПОДДРШКА: Успешни, остварени, богати, а овој совет од родителите добро го запомниле (ФОТО) - Слободен печат

ТИЕ СЕ НИВНАТА НАЈГОЛЕМА ПОДДРШКА: Успешни, остварени, богати, а овој совет од родителите добро го запомниле (ФОТО)

Тие се успешни, остварени, докажани и богати личности. Цел свет ги сака поради нивните манири, но и поради талентот и харизматичноста.

Мишел Обама и Ева Лонгорија откриле што ги советувале нивните мајки кога тие биле млади. Тие изјавиле дека некои од советите многу им помогнале да постигнат успех. Некои совети, како што велат, засекогаш им останале врежани во главата.

Мишел Обама

профимедиа

Поранешната прва дама на Америка еднаш и се пожалила на својата мајка поради работата, но добила одговор кој никогаш не го заборавила.

„Сега заработи пари, а подоцна ќе се грижиш за среќата“, и рекла таа.

Ева Лонгорија

профимедиа

Актерката во едно интервју изјави дека нејзината мајка додека била мала секогаш и повторувала една реченица која засекогаш и се врежала во меморијата. Таа и помогнала во животот, особено кога таа се чувствувала несигурно. Реченицата гласи:

Прочитајте и...  Жените конечно признаа: Каков тип на мажи им се допаѓаат најмногу?

„Никогаш не заборавај од каде си!“

Прочитај повеќе

Фатална Колумбијка која мами воздишки кај мажите ширум светот (ФОТО)

Слободен печат

Бијонсе со шлиц до колковите и длабоко деколте ја надмина конкуренцијата! (ФОТО)

Слободен печат

Дара Бубамара ги има најголемите гради на естрадата, а еве ја пред операциите! (ФОТО)

Слободен печат

Жените конечно признаа: Каков тип на мажи им се допаѓаат најмногу?

Слободен печат

Ана Николиќ во егзотично издание што го „запали“ Инстаграм! (ВИДЕО)

Слободен печат

Блејк Лајвли како божица излезена од златната доба на Холивуд! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

ten − three =

Прочитај повеќе

Блејк Лајвли како божица искочена од златната доба на Холивуд! (ФОТО)

Слободен печат

Наташа Беквалац како што не сте ја виделе досега: Кафена коса и наочари за гледање! (ФОТО)

Слободен печат

Брајант и Коелјо заедно пишувале книга за децa: Кога слушнал дека загинал, писателот решил сѐ да избрише

Слободен печат

Братот на Ники Минаж силувал дете од 11 години: Реакцијата на раперката ја налути јавноста, а монструмот е осуден на 25 години затвор

Слободен печат

Нејзиното лице е сто проценти пластика: Фановите шокирани од изгледот на славната русокоса (ФОТО)

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен (ВИДЕО)

Слободен печат