Tag : совет

Вести Свет

Двајца кандидати за помошник генерален секретар на Советот на Европа

МИА Агенција
Комитетот на министрите на Советот на Европа денеска на Парламентарното собрание на Советот на Европа му ги поднесе двете кандидатури за функцијата помошник генерален секретар...
Вести Економија

Националниот совет разгледува можности за имплементација на „Агендата 2030“ на ОН

Слободен печат
Националниот совет за одржлив развој, денеска на оналјн седница го разгледа Доброволниот национален преглед за имплементација на „Агендата 2030″ на Организацијата на Обединетите нации, пред...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ова овошје совршено одговара со секое јадење и има огромен бенефит: Начин како побрзо да го созреете авокадото!

Слободен Печат
Сте купиле авокадо кое се уште не е спремно за јадење? Нема проблем. Всушност, ова овошје често е тврдо како камен при купување, па е...
Вести Македонија

Поради медиумска непокриеност опозицијата ја напушти седницата на Советот на Општина Кочани

Слободен печат
Опозициската советничка група на ВМРО-ДПМНЕ ја напушти денешната седница на Советот на Општина Кочани поради несоодветна медиумска покриеност на неговото работење. Во образложението што го...
Магазин Магазин слајдер Храна

Генијален начин за да ја тргнете горчината од краставицата: Трик кој постојано ќе го користите! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Доколку имате купено краставица која горчи или променила вкус поради долго стоење во фрижидфер, не грижете се! Постои трик кој за само неколку минути повторно...
Вести Економија

Сакате да ја сочувате компанијата на сред криза? Постои само еден совет за вас

Слободен печат
Сопственикот на „Далас Маверикс“, Мајк Кубан, не е баш типичен богаташ. Во еден момент рече дека не сака повеќе да заработува, во моментов има нето...
Вести Свет

Грција го презеде претседателството со најстарата паневропска организација

Слободен печат
Грција денеска го презеде претседателството со Комитетот на министри на Советот на Европа, за време на состанокот што се одржа со видео конференција со претставници...
Вести Скопје

Цветанка Симоновска е нов претседател на Советот на општина Центар

Слободен печат
Во салата за состаноци денеска се одржа 46-та седница на Советот на Општина Центар. Со предложени 11 точки на дневниот ред, градоначалникот Саша Богдановиќ и...
Вести Економија

СДСМ ќе предложи нов пакет мерки за заживување на економијата

Слободен печат
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на својот фејсбук профил соопшти дека економскиот совет на СДСМ дефинира нов пакет мерки за заживување на економијата. Тој истакна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Барате совет за среќен живот? Еве што ќе ви каже Џенифер Лопез!

Слободен печат
Џенифер има јасна порака за луѓето ширум светот… Џенифер Лопез со следбениците на социјалната мрежа на Инстаграм сподели неколку совети како да останете позитивни во...