Tag : совет

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кристина Аранудова: Парите не значат многу ако си несреќен, сам и болен (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на целата наша планета и поради тоа повеќето од нас сме веќе со недели или месеци затворени во своите...
Вести Македонија Слајдер

Лидерите на политичките партии ќе пресечат за изборите

Слободен печат
Лидерите на политичките партии на средба треба заедно да ја донесат одлуката за одложување на изборите, денеска прво треба завршиме со Советот за безбедност, рече...
Здравје Магазин

Бидете здрави во текот на целата година со овие шест намирници

Слободен печат
На зајакнувањето на имунитетот, потребно е секој од нас да работи континуирано, а не само во периодите кога сме болни. Токму поради тоа, обидете се...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Кејт Мидлтон има важен совет за сите родители: Уживајте во едноставните работи со вашите деца

Слободен печат
Кејт Мидлтон вели дека имала среќно детство и дека на своите деца сака да им даде иста количина љубов и да ги воспитува како што...
Вести Скопје

Градот со 20 милиони денари ќе ја субвенционира Дрисла

И покрај жестока дебата која се разви на денешната седница на Град Скопје околу предлог одлуката за субвенционирање на депонијата Дрисла, мнозинството во Советот со...
Вести Скопје

Шилегов: Ја имавме најдобрата буџетска година

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска на седница на Совет информираше дека реализацијата на Буџетот на Градот минатата година била историска и најголема досега....
Вести Македонија

Судски совет избра четири нови судии во Врховниот суд

МИА Агенција
Судскиот совет денеска ги избра Мирјана Лазарова-Трајковска, Сафет Кадрии, Наке Георгиев и Лидија Мартинова за нови судии во Врховниот суд. Лазарова-Трајковска е поранешна судијка во...
Вести Македонија Слајдер

Судењето за „Еразмус“ ќе започне одново поради промена на судечкиот совет

Слободен печат
Наместо завршни зборови за случајот „Еразмус“ и пресуда на 3 февруари за професорите и демонстраторот од Економскиот факултет, кои се товарат за земање пари од...
Вести Скопје

Денес две седници на Советот на Град Скопје

Слободен печат
Советот на Град Скопје денеска ќе одржи две седници. На 46-та седница, закажана на пладне, на дневен ред е поставување советнички прашања. По нејзиното завршување,...
Вести Регион

На итна седница во Сараево е избран новиот Совет на министри на БиХ

МИА агенција
Претставничкиот дом на Парламентарното собрание на Босна и Херцеговина денеска на итна седница во Сараево го избра новиот состав на Советот на министри на БиХ....