Tag : богати

Магазин Магазин слајдер Сцена

Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи – МНОГУ! (ФОТО)

Слободен печат
Без оглед дали бил оженет со нив или им е татко, Доналд Трамп е опкружен со жени кои се способни да направат огромни суми на...
Вести Економија Слајдер

Додека милиони луѓе молат за помош, богатите заработија 300 милијарди долари повеќе!

Слободен печат
Иако самиот коронавирус можеби не дискриминира во смисла кој може да се зарази, пандемијата е далеку од големо померување на јазот. Истиот месец кога 22...
Вести Македонија Слајдер

Пендаровски: Нелогично е најбогатите да се однесуваат како да не ги погодува кризата

Слободен печат
На новинарско прашање дали на богатите луѓе треба да им се наметне прогресивен данок, бидејќи се привилегирани, македонскиот претседател Стево Пендаровски кажа дека тоа е...
Забава Магазин

Како изгледа карантинот кога сте екстра богати (ФОТО)

Слободен печат
Карантинот е тежок, повеќето луѓе го поминуваат во своите релативно мали станови и стравуваат за своето работно место. Но тоа не важи и за ултра...
Еспресо Шоу биз

МАЖИТЕ ЛУДУВААТ ПО НЕА, А ТАА САКА САМО БОГАТИ И СЛАВНИ! Се смееше додека го апсеа нејзиното поранешно момче и го ЗГРОЗИ СВЕТОТ! (ФОТО)

Слободен печат
Шантел Џефрис има повеќе професии – таа е актерка, модел, инфлуенсер, продуцент и ди џеј, но и понатаму е најпозната поради своите љубовни авантури со...
Еспресо Здравје

Во кои намирници има најмногу железо?

Слободен печат
Најдобар извор на железо се црвеното месо, јајцата, џигерот, и житариците. Исто така добри извори на железо се и сушеното овошје, мешункастите растенија и зелените...
Жена Магазин

Разгалената богаташка го разбесне светот: Шетањето е за сиромашни, јас месечно трошам 2.000 евра само за такси

Слободен печат
Надја Нусејбех (24) во емисијата “Rich Kids Go Skint”, која се прикажува во Велика Британија, ја посетила самохраната мајка Натали Расел (40), која со двајцата...
Вести Економија

Даночните политики на Елизабет Ворен се „голема неволја“ за најбогатите Американци

Слободен печат
Финансиските експерти од Волстрит започнаа жестока јавна дебата со сенаторката Елизабет Ворен поради данокот на имот за најбогатите Американци. Во јавноста последен се огласи инвеститорот...
Вести Економија

БОГАТСТВОТО СЕ КОНЦЕНТРИРА ВО ГОЛЕМИТЕ ГРАДОВИ: Расте јазот помеѓу богатите и сиромашните региони во ЕУ

Слободен печат
Разликата на БДП-то по глава на жител во паритетот на куповната моќ меѓу најбогатиот регион во Европа, Западен Лондон и најсиромашниот регион Екстремадура во Шпанија...
Вести Свет

Кина за прв пат во историја има повеќе милионери од САД

Слободен печат
Кина ги надминува САД за прв пат во историјата оваа година по бројот на најбогати луѓе во однос на достапните ресурси. Во моментов Кина има...