2 C
Скопје

Tag : богати

Магазин Магазин слајдер Технологија

Листа на луксузни производи на кои богатите трошеле пари во 2020 година

Слободен печат
Коронавирусот можеби ги уништи сите наши планови за минатата година уште на самиот почеток, но кога станува збор за луксузот, познатите брендови го искористија тој...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Данците се сè побогати, просечно семејство има нешто повеќе од 16 милиони денари

И.И.
На крајот од тешката 2020 година, спротивно на очекувањата Данците располагаат со поголемо финансиско богатство отколку пред пандемијата, јави Блумберг. Нето финансиските активи на домаќинствата во...
Вести Свет

Папата Франциск: Би било тажно ако богатите имаат приоритет при примање на вакцина против Ковид-19

Слободен печат
Папата Френциск денеска истакна дека е против секоја можност богатите да добијат приоритет при вакцинирањето против коронавирус. – Пандемијата е криза. Ние мора да излеземе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи – МНОГУ! (ФОТО)

Слободен печат
Без оглед дали бил оженет со нив или им е татко, Доналд Трамп е опкружен со жени кои се способни да направат огромни суми на...
Вести Економија Слајдер

Додека милиони луѓе молат за помош, богатите заработија 300 милијарди долари повеќе!

Слободен печат
Иако самиот коронавирус можеби не дискриминира во смисла кој може да се зарази, пандемијата е далеку од големо померување на јазот. Истиот месец кога 22...
Вести Македонија Слајдер

Пендаровски: Нелогично е најбогатите да се однесуваат како да не ги погодува кризата

Слободен печат
На новинарско прашање дали на богатите луѓе треба да им се наметне прогресивен данок, бидејќи се привилегирани, македонскиот претседател Стево Пендаровски кажа дека тоа е...
Забава Магазин

Како изгледа карантинот кога сте екстра богати (ФОТО)

Слободен печат
Карантинот е тежок, повеќето луѓе го поминуваат во своите релативно мали станови и стравуваат за своето работно место. Но тоа не важи и за ултра...
Еспресо Шоу биз

МАЖИТЕ ЛУДУВААТ ПО НЕА, А ТАА САКА САМО БОГАТИ И СЛАВНИ! Се смееше додека го апсеа нејзиното поранешно момче и го ЗГРОЗИ СВЕТОТ! (ФОТО)

Слободен печат
Шантел Џефрис има повеќе професии – таа е актерка, модел, инфлуенсер, продуцент и ди џеј, но и понатаму е најпозната поради своите љубовни авантури со...
Еспресо Здравје

Во кои намирници има најмногу железо?

Слободен печат
Најдобар извор на железо се црвеното месо, јајцата, џигерот, и житариците. Исто така добри извори на железо се и сушеното овошје, мешункастите растенија и зелените...
Жена Магазин

Разгалената богаташка го разбесне светот: Шетањето е за сиромашни, јас месечно трошам 2.000 евра само за такси

Слободен печат
Надја Нусејбех (24) во емисијата “Rich Kids Go Skint”, која се прикажува во Велика Британија, ја посетила самохраната мајка Натали Расел (40), која со двајцата...