• обама

Подеми и падови во односите на Путин со американските претседатели

 Рускиот претседател Владимир Путин, кој денеска првпат имаше средба со Џо Бајден, забележа подеми и падови во односите со петте американски претседатели со кои беше во контакт од доаѓањето на власт кон крајот на 1999 година. Самиот Џо Бајден покажа голема цврстина кон својот руски колега откако ја презеде функцијата во Белата куќа во септември. …

Подеми и падови во односите на Путин со американските претседатели Read More »