Тагува Сити, но и Баерн: Сане на терените после Нова година!

После лекарските анализи се објавија информации дека Сане долго време ќе биде надвор од теренот.

Првите најави дека премиерлигашкиот шампион ќе биде без германскиот репрезентативец во првиот дел од сезоната, ќе биде „аут“ шест-седум месеци, ако се земе предвид дека играчот ќе подлегне на хируршки зафат на лигаментите на десното колено.

Оваа информација ги шокираше и германските фудбалски шампиони кои минатата недела речиси го имаа на своите раце играчот за кого беа подготвени да одвојат рекордна сума на пари.

Тоа што е сигурно, Сане ова лето нема да замине во екипата на Баерн Минхен поради сериозната повреда. Менаџерот на Сити, Пеп Гвардиола нема намера да се ослободи од услугите на својот играч и се надева дека после Нова година ќе му биде на располагање.

Прочитајте и...  Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Да додадеме уште дека за Сити 12 милионски договор потпиша Педро Поро од Жирона, но Гвардиола веднаш го испрати на позајмица во Реал Ваљадолид. Десниот бек на шпанскиот клуб играл и за репрезентацијата на Шпанија на Европското првенство и еден е од играчите кој ветува многу во иднина.

Прочитај повеќе

Неверојатниот Дончиќ руши рекорди во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат