23.8 C
Скопје

Tag : Лерој Сане

Спорт Фудбал

Сане и официјално фудбалер на Баерн до 2025 година

Слободен печат
Баерн Минхен денеска го официјализира трансферот на второто засилување за наредната година. Лерој Сане ќе биде новата десетка во баварскиот тим откако денеска стави параф...
Спорт Фудбал

Баерн има нов бек, но сите чекаат потврда на големиот трансфер

Слободен печат
Тангуј Нианзу Куаси, младиот репрезентативец на Франција, го напушти ПСЖ и денеска како слободен играч потпиша за Баерн. Челниците на ПСЖ иако најавуваа со месеци...
Спорт Фудбал

Трансфер бомба: Баерн Минхен го договори трансферот на Сане

Слободен печат
Баерн Минхен успеа во својата намера да го ангажира Лерој Сане од Манчестер сити. Оваа вест ја потврди еден од најверодостојните новинари кога станува збор...
Спорт Фудбал

Сане одби нов договор со Манчестер сити

Слободен печат
Германскиот репрезентативец одби да го продолжи договорот со Манчестер сити и може уште летово да го напушти премиерлигашот. Лерој Сане (24) дефинитивно се очекува да...
Спорт Фудбал

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат
Хенес истакна дека Баерн е на вистински пат да направи неверојатно добра генерација која многу брзо ќе се дојде до трофејот во Лигата на шампионите....
Спорт Фудбал

Се подготвува размената на летото, Пеп добива идеално засилување од Баерн

Слободен печат
Германскиот репрезентативец Лерој Сане не ја крие својата желба да го напушти Манчестер сити и да се пресели во Баерн Минхен. Двете екипи преговараат уште...
Спорт Фудбал

Колку вредат најдобрите фудбалери, историско понижување за Меси и Роналдо

Слободен печат
Кризата предизвикана од коронавирусот жестоко ќе го погоди фудбалот, а последици ќе има и за најдобрите фудбалери на денешницата. Фудбалот е во карантин речиси еден...
Спорт Фудбал

Баерн во време на криза преговара за рекорден трансфер

Слободен печат
Германскиот весник „Билд“ ексклузивно пренесува дека во изнинатите денови имало средба помеѓу директорот на баварците, Хасан Салихамиџиќ и агентот Фали Рамадани, сопственикот на агенција ЛИАН...
Спорт Фудбал

Баерн подготви 200 милиони евра за нов напад од соништата

Слободен печат
Новиот тренер на Баерн Минхен во идната сезона најверојатно ќе биде Томас Тухел, кој поради кавгата со Килијан Мбапе ќе мора да си замине од...
Спорт Фудбал

Спреј за нос го спречил трансферот на Сане во Баерн Минхен

Слободен печат
Спреј за нос кој му бил даден на Ријад Марез од лекарскиот тим на алжирската репрезентација го спречи Лерој Сане да направи трансфер во Баерн...