19 C
Скопје

Светските ѕвезди полудеа по Карлеуша: Карди Би сподели видео од дивата, а Анита го копира нејзиниот стил! (ФОТО)

Поп-sвездата Јелена Карлеуша (42) е најследена пејачка во регионот со причина, а за нејзината работа се заинтересирани и најголемите светски sвезди.

инстаграм

Јелена неодамна на Инстаграм ја следи најголемата бразилска sвезда Анита, која има повеќе од 49,9 милиони следбеници на споменатата платформа, а пред еден месец, во септември, Анита ја објави дуетската песна „Me Gusta“, со раперката Карди Б.

instagram

Покрај Анита, Јелена на Инстаграм ја следи и мексиканската пејачка Талија, како и бразилската драг-кралица и пејачка Пабло Витар.

instagram

Големиот интерес на светските sвезди за Јелена не е воопшто чуден со оглед на тоа што таа е пред времето, и многупати таа служеше како инспирација за стајлинг или некој деловен потфат на нив.

Прочитајте и...  Виц на денот: Ручек
Instagram

Да потсетиме, американската водителка Венди Вилијамс во својата емисија пред неколку години изјави дека Ким Кардашијан и Бијонсе го копираат изгледот на Јелена, а како доказ ги спореди стајлинг-фотографиите со датумот кога тоа било, а Ким и Бијонсе се очигледно неколку месеци по Карлеуша го позајмиле „нејзиниот целокупен стајлинг“.

Дека не станува збор за инспирација, туку и за патувањето кон успехот и работата, покажа раперката Карди Б која на својот инстаграм-профил го објави видеото на Јелена, каде Карлеуша танцува во минијатурен фустан.

Поврзани вести

Бебињата родени во месец март имаат посебни карактеристики: Оптимисти и надежни идни директори на успешни компании

Слободен печат

Кристијан Диор со новата „тарот“ колекција за сезоната пролет/лето 2021

Слободен Печат

„Не се чувствувам добро, хемотерапијата е премногу силна“: Марина Туцаковиќ проговори за проблемите со кои се соочува

Слободен печат

Матичен млеч, комплекс од аминокиселини и протеини: Како правилно да го чувате и употребувате?

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Нова војна во кралскиот дворец: Меган ги обвини Кејт, Камила и Чарлс, се подготвува истрага за злоставување на персоналот!

Слободен печат

Остави Коментар