Светскиот вицешампион ќе го тестира Вардар – Слободен печат
СпортФудбал

Светскиот вицешампион ќе го тестира Вардар

Познати се сите противници на Вардар на пријателските натпревари кои ќе бидат одиграни за време на подготовките во Словенија.

Фудбалерите на Александар Васоски ќе одиграат вкупно пет контролни средби летово преку кои ќе се темпира формата за новата сезона.

Серијата на пријателски мечеви почнува против Дравиња од Словенија, па продолжува со хрватскиот тим Горица.

Ќе играат и против актуелниот светски вицешампион Ал Аин од Обединетите Арапски Емирати кој лани во Абу Даби во финалето загуби од Реал Мадрид со 4:1.

И на крајот во два дена најпрвин ќе ги одмерат силите најпрво со Рогашка, а потоа и со Касимпаша.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ:

18.07 – Вардар – Дравиња (Словенија)

23.07 – Вардар – Горица (Хрватска)

27.07 – Вардар – Ал Аин (Обединетите Арапски Емирати)

30.07 – Вардар – Рогашка (Словенија)

31.07 – Вардар – Касимпаша (Турција)

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close