Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко позитивен на Ковид-19

Градоначалникот на Општина Струга Рамиз Мерко е позитивен на Ковид-19 и хоспитализиран Инфективната клиника во Скопје.

Од локалната самоуправа во Струга потврдиле дека Мерко синоќа сам заминал во Скопје и по извршениот преглед бил примен на Клиниката за инфективни болести.

Во Струга вчера беа регистрирани двајца новозаразени со коронавирус, а активни случаи во оваа општина се 142. Вкупниот број заразени во Струга од почетокот на пандемијата е 547.

Прочитајте и...  Шахпаска: Во изолација се 482 деца и 77 вработени во градинките, но ситуацијата е под контрола

Поврзани вести

ВИДЕО: Николовски: Инспекторите ќе може да затворат доколку не се запазени протоколите

ВИДЕО| Пендаровски: Неспорна е релацијата меѓу аерозагадувањето и пандемијата

Слободен печат

Универзална сала сепак нема да се руши, Владата со 2 милиони евра ќе помогне да се обнови

Софија ќе признае македонски јазик и идентитет ако Скопје признае бугарски темели на јазикот и идентитетот

Ана Анастасовска

ФОТО+ВИДЕО | Заев: Нема преговори за идентитетот на Македонците и за македонскиот јазик

Слободен печат

Николовски: Познати се дел од претпријатијата и агенциите што ќе се укинат!

Лука Андреев

Остави Коментар