Tag : рамиз мерко

Вести Македонија Слајдер

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко позитивен на Ковид-19

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Струга Рамиз Мерко е позитивен на Ковид-19 и хоспитализиран Инфективната клиника во Скопје. Од локалната самоуправа во Струга потврдиле дека Мерко синоќа...
Вести Македонија Слајдер

Градоначалникот Мерко: Сите сме ангажирани за да се справиме со штетата од Ковид-19, кој за среќа во Струга се уште го нема

Слободен печат
-Неколку дена траат сите мерки од владата и локалната самоуправа. Сите до еден се ангажирани и организирани на ниво на својата одговорност за да се...
Вести Македонија

Заев потврди: Владата ќе ги преземе ингеренциите врз општина Струга – ЕВЕ ШТО ТОА ЌЕ ЗНАЧИ

Државата ќе ги преземе ингеренциите врз општина Струга од кои се откажа градоначалникот Рамиз Мерко, рече денеска на прес конференција премиерот Зоран Заев. Ова е...
Вести Македонија

Владата го нема добиено писмото на Мерко дека се откажува од ингеренциите

МИА агенција
Градоначалникот на Струга Рамиз Мерко се откажува од надлежностите на Општината за урбанистичко планирање, градежни дозволи, издавање концесии и за спроведување на забелешките од страна...
Вести Македонија

Мерко се откажа од ингеренциите врз Општина Струга, ја повика Владата таа да управува со градот

Слободен печат
Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко денеска преку писмо соопшти дека се откажува од ингеренциите врз Општината и бара од Владата таа да почне да раководи со...
Вести Македонија

Антикорупционерите ќе ги чешлаат набавките на автомобили на Мерко и Вангеловски

Антикорупциска ќе ги чешла набавките на 4 возила од страна на општина Струга, меѓу кои и „ауди“ од 60.000 евра што го вози градоначалникот Рамиз...
MacedonianAlbanian