Tag : струха

Вести Македонија Слајдер

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко позитивен на Ковид-19

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Струга Рамиз Мерко е позитивен на Ковид-19 и хоспитализиран Инфективната клиника во Скопје. Од локалната самоуправа во Струга потврдиле дека Мерко синоќа...
Вести Избори 2020

Шекеринска во Струга: Направивме многу, заедно можеме повеќе

Слободен печат
Потпретседателката на СДСМ Радмила Шекеринска попладнево во Струга се сретна со граѓаните и ја претстави изборната програма на коалицијата предводена од СДСМ – „Можеме”. Притоа...
MacedonianAlbanian