Tag : тест

Вести Македонија

Јанев: Имам негативен тест за Ковид-19 и нема потреба да бидам во изолација

Слободен печат
Имам негативен тест за Ковид-19 и нема потреба да бидам во изолација. Ова го нагласи градоначалникот на Росоман Бранко Јанев, откако еден фудбалер во росоманскиот...
Вести Македонија Слајдер

Бишевац позитивен на Ковид-19: Се чувствувам одлично, со семејството ќе бидеме во изолација

Слободен печат
Сафет Бишевац, кандидат за пратеник од листата на опозициската партија, на Фејсбук објави дека е позитивен на коронавирусот. Во објавата тој истакува дека и покрај...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Накова демантира дека има коронавирус и дека била уаспена поради непочитување на мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата манекенка и учесничка во реалното шоу ,,Срвајвер“, Александра Накова денеска се огласи на својот Инстаграм профил и ги демантираше натписите во медиумите дека таа...
Вести Македонија Слајдер

Директорката на кумановска болница позитивна на Ковид 19 иако носела маска цело време!

Мирослава Бурнс
Директорката на кумановската болница, доктор Снежана Захариева на Фејсбук објави дека утринава добила позитивен резултат на Сарс Ков 2. „Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2....
Вести Македонија Слајдер

Вториот тест на Милошоски негативен на Ковид-19

Слободен печат
Антонијо Милошоски со објава на Фејсбук информира дека вториот тест за Ковид-19 е негативен. -Почитувани пријатели, и вториот лабораториски наод од земен брис испадна со...
Вести Свет Слајдер

Истражување покажува дека лицата негативни на тест за Ковид-19, се уште може да имаат некој имунитет

Слободен печат
Луѓето кои се негативни на тестот за коронавирус сè уште може да имаат некој имунитет, покажува најново истражување направено во Шведска. На секое лице кое...
Забава Магазин Магазин слајдер

Дали сте доволно фит за да бидете ФБИ агент? Овој тест ви го дава одговорот!

Слободен Печат
Доколку секогаш сте сонувале за тоа да станете агент, требате да задоволите еден куп критериуми. Еден од нив е и тестот за физичка спремност кој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се фотографираше на гинеколог „Не заборавајте на тоа иако на светот му се ближи крајот“ (ФОТО)

Слободен печат
Криси Тиген на својот Инстаграм профил објави фотографија од гинеколошка ординација. Под фотографијата таа ги потсети жените за важноста од редовните прегледи. „Не заборавајте редовно...
Вести Македонија Слајдер

Македонска докторка од Торонто направи тест кој гарантира здраво дете при ин витро оплодување

Слободен печат
Македонка со врвно светско откритие во медицината. Доктор Светлана Маџункова успеа да направи тест со кој се гарантира раѓање на здраво дете со Ин Витро...
Вести Свет

„Боинг” почнува со тестирања на повлечениот модел „737 Макс”

Слободен печат
Компанијата „Боинг” треба да реализира тест летови на повлечениот модел „737 Макс”, во обид неделава повторно авионот да го врати на небото. Планирано е пилотите...