СТРАШНО: Туристички брод гореше среде море во Албанија (ФОТО+ВИДЕО)

Туристичкиот брод “Aqua Marine” горел утрово, блиску до бреговите на Карабурун на југот од Албанија. Топ Чанел објави фотографии и видео од бродот во пламен, страшен настан во кој за среќа нема повредени лица.

Пожарот во бродот избувнал во 4 часот утрово, а постојат сомнежи дека причина се моторите, а потоа бил зафатен целиот брод.

Екипажот, сочинет од шест членови кои биле на бродот, кои спиеле во моментот на избувнувањето на пожарот, за среќа успеале да се спасат скокајќи во морето. Туристичкиот брод се движел во линијата Валона-Карабурун.

Топ Чанел
Топ Чанел
Топ Чанел
Топ Чанел
Прочитајте и...  Ангеловска и Деспотовски со предлог да се формира регионален ФИТР со седиште во Скопје

Прочитај повеќе

Пендаровски: Груевски прв ја даде идејата за странец обвинител, после ја напушти

Слободен печат

Комплексната врска помеѓу загадувањето на воздухот и климатската криза

Слободен печат

Екстрадиран во САД синот на предводникот на најмоќниот наркокартел во Мексико

Слободен печат

Мета: Целта на владата на Рама е враќање на диктатурата

Слободен печат

СОЛИДАРНОСТ НА ДЕЛО: Украинска министерка ќе мине две недели во карантин со евакуираните од Вухан

Слободен печат

Следниот седумгодишен буџет на ЕУ ќе биде претставен вечерва

Слободен печат

Остави Коментар

два × пет =

Прочитај повеќе

Ердоган првпат го призна присуството на протурските сириски милитанти во Либија

Слободен печат

Потврден прв случај на коронавирус во Либан

Слободен печат

Димитров: Посетата на европратениците Чолош и Ќучик испраќа сигнал за поддршка за пристапните преговори со ЕУ

Слободен печат

Иселувањето ќе продолжи на 24 март

Слободен печат

Џафери: Собранието ги исполни реформски приоритети, сега на потег е ЕУ

Слободен печат

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

Слободен печат