Tag : вести регион

Вести Регион

Во земјотресот во Турција загина стражар, девет лица повредени (ВИДЕО)

Слободен печат
Во земјотресот со јачина од 5,7 степени што денеска ја погоди провинцијата Бингол на истокот од Турција едно лице загина, а девет се повредни, објавија...
Вести Регион Слајдер

Дачиќ: Двајца Срби, членови на екипажот на крузерот, имаат коронавирус

Слободен печат
Двајца државјани на Србија, членови на екипажот на бродот „Дајмонд Принцес”, се заразени со коронавирус, изјави денеска српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ. Во...
Вести Регион Слајдер

Пациентката во Косово не e заразена од коронавирус покажаа резултатите

Слободен печат
Косовската Универзитетска Клиника пред неколку минути ги објави резултатите од контролата извршена над пациентка, за која имаше сомневања дека била заразена од коронавирус. Од клиниката...
Вести Регион

Англискиот јазик слаба страна на хрватската амбасадорка во ЕУ која направи гаф во своето излагање

Слободен печат
Хрватската амбасадорка во Европската Унија, Ирена Андраси направи гаф со своето (не)познавање на англискиот јазик, при што ја испрати Велика Британија од ЕУ со зборовите...
Вести Регион

Шокантни детали од убиство во Албанија: Брат уби брат и внук поради петел кој му ги вознемирувал кокошките

Слободен печат
Шокантен е настанот кој пред неколку дена се случи во Мат, Албанија, каде животот го загубија 3 члена на едно семејство. Но, уште пошокантен е...
Вести Ви Препорачуваме Регион

СТРАВ И ПАНИКА: Моментот кога ајкула им се доближува на туристите на плажа во Албанија (ВИДЕО)

Слободен печат
Туристите на плажата на Дрмија, Албанија, биле изненадени кога ајкула им дошла преблиску. Тие биле во морето кога им се доближила ајкулата. Откако бил даден...
Вести Регион

Внуката на Тачи го нападна Харадинај

Слободен печат
Внуката на косовскиот претседател Хашим Тачи, Евгени Тачи, која е и пратеничка, го „нападна” поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај. Тачи го нарече Харадинај дезертер и...
Вести Регион

Кадри Весели му сврте грб на Рамуш Харадинај

Слободен печат
Претседателот на Демократската партија на Косово (ДПК), Кадри Весели, ја коментираше поканата на косовскиот премиер во заминување, Рамуш Харадинај, за средба меѓу владејачките партнери, пишува...
Вести Регион

Обвинител купувал виагра онлајн, побарал да му биде доставена во канцеларија (ФОТО)

Слободен печат
Онлајн страниците, за продажба на разни производи станаа “мета” и на јавните личности, но и на оние кои имаат високи позиции во јавните институции. Еден...
Вести Ви Препорачуваме Регион

По оставката на Харадинај, еве што ќе прави Тачи оваа недела

Слободен печат
Косовскиот претседател Хашим Тачи, по оставката на премиерот, Рамуш Харадинај информираше дека ќе ги преземе сите потребни активности во согласност со надлежностите утврдени со Уставот...