Србинот Илиќ е новиот „романтичар“ - Слободен печат

Србинот Илиќ е новиот „романтичар“

Во желбата за дополнително засилување на последната одбранбена линија, српскиот интернационалец Немања Илиќ во сезоната 2019/20 ќе го носи дресот на „романтичарите“.

Илиќ претходно во својата кариера има настапи за ФК Челарево и ФК Бачка во српските шампионати.

Претходно со клубот потпиша напаѓачот Бошко Паповиќ, претходно беше ангажиран и Драган Стојков.

Пристигна уште еден српски интернационалец, Иван Марковиќ, беа доведени Виктор Велкоски, Марко Клисура и Бразилецот Јаго Гомес.

Воедно се врати голманот Шишковски, како прво летно засилување беше промовиран Кореецот Хјунг-Јон Ли, а професионални договори потпишаа Давид Тошевски, Димитар Тодоровски и Борјан Пановски.

Прочитај повеќе

Салах знае зошто Ливерпул не го победи Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дончиќ одличен во дербито на Западот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Гостивар непријатно го изненади шампионот МЗТ Скопје

Слободен печат

Португалија е новата ракометна сензација во Европа

Слободен печат

Официјално: Ешли Јанг нов играч на Интер! (ФОТО)

Слободен печат

Ниту Барса, ниту Реал: Неочекувана одлука на Нејмар!

Слободен печат

Остави Коментар

13 + 8 =

Прочитај повеќе

Бомбашки напад на судија, откажани сите натпревари на Кипар! (ФОТО)

Слободен печат

Словенците „газат“ кон полуфинале, Бомбач го потопи Исланд!

Слободен печат

Јунајтед го потврди трансферот, Ешли Јанг слета во Милано! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Диви“ се врати во Македонија, потпиша за Пролет

Слободен печат

Мекинро: Се обложувам дека Ѓоковиќ ќе биде рекордер!

Слободен печат

Мухамед Али – кралот на рингот кој беше поголем од митот за себеси (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат