СРБИНКА ЈА ГРИЗНАЛ КОЊ ВО СУТОМОРЕ! На лекарите не им се верувало! – Слободен печат
ВестиРегион

СРБИНКА ЈА ГРИЗНАЛ КОЊ ВО СУТОМОРЕ! На лекарите не им се верувало!

Присутните лекари со неверување ја гледале.

Во домот за здравје во Бар е потврдено дека неименувана жена од Србија ја гризнал коњ!

„Се враќав од плажата Штрбина. На ливадата имаше неколку коњи. Еден Русин одеше пред мене, му пријде на коњот, го погали и помина. Јас поминав но изненадувачки почувствував некој удар одзади, непријатна и силна болка во пределот на грбот. Во моментот не знаев што ме снајде. Инстиктивно со раката се фатив за болното место. на прстите имав траги од крв. Ме гризна коњ“, раскажува жената и додала дека веднаш отишла на лекар.

Присутните лекари со неверување ја гледале.

„Кога се пожалив повеќето луѓе ме гледаа со неверување, а некои и се насмеаја. Мене не ми беше до смеење“, се жали жената која вели дека во Сутоморе има многу кучиња скитници и добиток.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close