Србин сакал да запали јавна куќа во Виена, не бил задоволен од услугата

Фото Unsplash/Artem Labunsky

Полицијата во Виена соопшти дека во неделата попладне бил уапсен 34-годишен Србин, откако побарал да му бидат вратени парите во јавна куќа, затоа што „не бил задоволен од услугата“, а потоа се заканил дека ќе го запали борделот, пренесува „Клајн цајтунг“.

Според портпаролот на полицијата Кристофер Верхњак, сексуалната работничка ,„не сакала да продолжи со услугите бидејќи човекот бил премногу брутален“. Потоа тој побарал да му се вратат парите, а кога вработените тоа го одбиле, тој станал уште понасилен.

Тој се заканил дека ќе го запали целиот бордел. Полицијата пристигнала на местото на настанот и веднаш го привела.

Видео на денот