Tag : србин

Вести Свет

Полицијата во Берлин уапси државјанин на Србија осомничен за серија силувања

Слободен печат
Полицијата во Берлин уапсила човек кој се сомничи за повеќе силувања извршени во еден месец. Медиумите јавуваат дека се работи за државјанин на Србија, пренесува...
Вести Регион

Србин со автомобил влета во центар за мигранти: Не сакам мојата девојка да биде нападната од мигранти (ВИДЕО)

Слободен печат
Србин од Обреновац со иницијали Ф.Р. бил уапсен откако со автомобил насилно влетал во центарот за мигранти во овој град, кој го чува армијата, јавуваат...
Вести Регион Слајдер

Србин од Кенија: 50 милиони луѓе ги почитуваат воведените мерки

Слободен печат
Стефан Топаловиќ од Белград кој веќе неколку години живее со фамилијата во Најроби, рекол дека владата на Кенија ги вовела неопходните мерки за да го...
Вести Регион

Во Хрватска исчезна познат готвач од Белград – полицијата, сестра му и пријателите неколку дена трагаат по него

Слободен печат
Прославениот кулинарски експерт од Белград, Дејан Маркус (33) се води како исчезнат од 7 февруари во Хрватска. Од тој ден, му се губи секоја трага...
Вести Свет Слајдер

Во Кина нема паника од корона вирусот, тврди српски студент

Слободен печат
Дваесет и седумгодишниот Стефан Војниќ од Белград, во моментов се наоѓа во најопасниот град во светот Вухан, но не стравува од зараза бидејќи се придржува...
Вести Регион

Возач под дејство на дрога предизвика тешка сообраќајна несреќа во Шпанија: Загина бебе, три лица се во критична состојба

Слободен печат
Во сообраќајна несреќа која пред неколку дена ја предизвика дрогиран Србин (42) во Барселона, загина бебе на возраст од 17 дена, а три лица се...
Вести Македонија

ЉУБОВТА НЕ ПОЗНАВА ГРАНИЦИ: Албанка од Драч раскажа како му станала невеста на Србин од Македонија

Слободен печат
Во потрага по подобар живот, во 2012 година, Елида Хоџа од албанскиот град Драч дојде во Македонија и се омажи за Саша Алексиќ, по потекло...
Вести Свет

НАПАД ПРЕД КЛУБ ВО МАЛТА: Обезбедувачи брутално претепаа момче од Полска (ВИДЕО)

Слободен печат
Се очекува српски државјанин, кој работи како обезбедување на Малта, да се појави пред суд откако беше уапсен и обвинет дека тешко повредил момче од...
Хроника

Приведени три лица од гостиварско поради разбојништво врз српски државјанин

Слободен печат
Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар го расчисти разбојништвото кое на 25 октомври околу 20 часот било извршено врз 48-годишниот српски државјанин Г.С., и до...
Вести Свет

ОД НЕГО СЕ ПЛАШЕЛА ЦЕЛА ГЕРМАНИЈА: Кој е „опасниот и непресметлив Србин“ кој КОНЕЧНО е фатен во Темерин?

Слободен печат
Даниел Војновиќ, затвореникот по кој трагала Европа откако побегнал од притвор во Германија, конечно пристигнал во родната Србија. Тој е уапсен заради други кривични дела...