Србија без капитенот на СП во Кина - Слободен печат

Србија без капитенот на СП во Кина

Селекторот на Србија, Александар Ѓорѓевиќ одлучи да настапи на Светското првенство во Кина без капитенот Милош Теодосиќ, јавуваат српските медиуми.

Репрезентацијата на Србија утре патува за Кина каде ќе учествува на пријателски турнир, а потоа и на Мундобаскетот кој започнува на 31 август, а меѓу патниците нема да биде Теодосиќ.

Капитенот на Србија сè уште е на терапија поради повредено стопало кое го повреди на турнирот кој се играше токму во Србија. Теоретски,  Милош Теодосиќ може да се најде помеѓу учесниците на Мундобаскетот бидејќи последниот рок за пријавување на конечниот список е 48 часа пред стартот на СП, но српските медиуми се песимисти дека Ѓорѓевиќ ќе се одлучи на таков чекор.

Прочитајте и...  Барселона два пати била „откачена“ од таткото на Мбапе

Затоа пак во репрезентацијата се врати Владимир Лучиќ кој не настапи на Акрополис Купот поради поведа на бурниот мускул.
Селекцијата на Србија се наоѓа во групата Д заедно со Ангола, Италија и Филипини.

Прочитај повеќе

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

седум + единаесет =

Прочитај повеќе

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

Хакерот поради кој е казнет Сити се наоѓа во притвор и му се заканува долга затворска казна

Слободен печат

Поради РАСИЗАМ, Марега го напушти теренот (ВИДЕО)

Слободен печат

„Четворка“ на Лазаров за нова победа на Нант

Слободен печат

Покер на „топчиите“ за прекин на серијата без победа (ВИДЕО)

Слободен печат

Како Вардар да го избегне ПСЖ во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат