Сообраќајна несреќа на автопатот Штип-Миладиновци, починато едно лице

Фото: Илустрација

Тешка сообраќајна несреќа се случи рано утринава на автопатот Штип – Миладиновци во близина на на населбата Три Чешми.

Според првичните информации, во сообраќајката е загинато едно лице.

Портпаролот на СВР Штип Гордана Панајотова за МИА потврдува дека несреќата се случила меѓу товарно возило и автомобил.

Во моментов на местото на несреќата се екипи на Итна медицинска помош, Противпожарната единица и Полиција, по што ќе се изврши и увид за причините на несреќата.

АМСМ известија дека сообраќајот на автопатот Штип – Миладиновци е во прекин.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот