Снимка која го шокираше светот: Постара жена намерно се искашла во лице на бебе (ВИДЕО)

Оваа бизарна ситуација е снимена од надзорна камера во една продавница во Сан Хозе, во американската држава Калифорнија.

На снимката се гледа жена во 60-тите години како влегува во продавницата и застанува во ред. Покрај неа стоела мајка на едногодишно дете во бебешка количка, која старата жена ја предупредила дека не ја почитува социјалната дистанца. Тогаш 60 годишната жена ја соблекла маската, му се приближила на бебето и се искашлала неколку пати.

Полицијата ја објави снимката на Јутјуб со надеж дека некој ќе ја препознае и така тие ќе ја пронајдат осомничената.

Прочитајте и...  Холштајн: Билатералните прашања треба да се решавааат на билатерална основа

Поврзани вести

Позитивна на корона и пратеничката Славјанка Петровска

Полицаец од станица изведен со лисици, зел поткуп од 2000 евра

Слободен печат

Алжирскиот претседател префрлен во Германија на лекување

Илинка Иљоска

Почна собраниската расправа за Законот за заштита од заразни болести

Илија Димовски во клинч со министерот Маричиќ за договорот со Бугарија

Слободен печат

Москва: Нато да го разгледа предлогот на Путин за контрола на оружјето

Илинка Иљоска

Остави Коментар