Славчо Попоски прогнозира: Подгответе се за минусни температури, еве од кога!

славчо попоски метео
Славчо Попоски / Утрински брифинг

– До крајот на денов времето во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Кон крајот на денов и во вечерните часови, долж Повардарието ќе започне да дува засилен северен ветер, со што од север ќе започне да се спушта постудена воздушна маса, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Температурите на воздухот денес ќе се искачуваат во интервалот од 17 до 23 степени. Исто така попладнево и вечерва, особено на запад и на север ќе има услови…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Извор: Еспресо.мк