Скоро три години затвор доби Арда Туран! - Слободен печат

Скоро три години затвор доби Арда Туран!

Поранешниот играч на Атлетико Мадрид и Барселона е виновен поради користење нелегално оружје како и носење на истиот така што ги загрозил животите на многумина вклучувајќи го и споменатиот пејач.

Фудбалерот кој моментно настапува на позајмица во Башакшехир, влезе во физичка пресметка со пејачката ѕвезда Беркај Шахин која на крајот заврши со скршен нос. После инцидентот, Туран се појавил во болницата на Шахин и испукал неколку истрели во подот.

– Од првиот ден чекавме да се извини, но тоа не го направи – рече Сахин пред судењето во Истанбул.

Инаку, Туран нема да оди во затвор, освен во случај доколку во наредните пет години направи кривично дело. Веднаш штом се слушна за инцидентот, неговиот клуб Башакшехир го казни Туран со 2.500.000 милиони турски лири, односно 400.000 илјади евра.

Прочитајте и...  Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Со „јорганџиите“ по еднаш ги освои „Ла Лига“, Копа дел Реј, Лига Европа и УЕФА Суперкупот, а со Барса една титула во најсилната шпанска лига, еднаш шпанскиот Суперкуп и двапати „кралскиот“ куп.

Прочитај повеќе

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Остави Коментар

5 × пет =

Прочитај повеќе

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат