3.4 C
Скопје

Скандирајќи „Никогаш Северна, само Македонија“, членови на Комити и Војводи ја спречија Шекеринска да даде изјава (ВИДЕО)

Членови на навивачките групи „Комити“ и „Војводи“ гласно скандираа „Никогаш Северна, само Македонија“ во моментите кога вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, се подготвуваше да даде изјава за медиумите по положувањето цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата „Свети Спас“.

„Барем тоа го научивме на Балканот, дека многу често политиката се крие зад навивачките групи и ги злоупотребува“, рече Шекеринска која им се извини на медиуите коментирајќи дека станува збор за политички мотивиран настан.

Навивачите продолжија да пеат патриотски песни по заминувањето на Шекеринска и придружувани од полицијата влегоа да положат цвеќе.

Видео:360 степени.мк

СДСМ: Бидејќи собирањето во масовни групи е спротивно на мерките, го повикуваме МВР да преземе итни мерки и соодветно да ги казни прекршителите

Прочитајте и...  Царовска децидна: Нов концепт за матура од следната година

Поврзани вести

Израел собори дрон од Либан

Слободен печат

Најпосакуваната професија на пазарот: Колку заработуваат ИТ експертите?

Слободен печат

ЛГ планира да го напушти производството на паметни телефони

Слободен печат

Симболична забрана на нуклеарни арсенали, без велесилите со атомски бомби

Митко Билјаноски

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Руски научник открива: Еве колку време после вакцинацијата е потребно да се развие имунитет

Слободен печат

Остави Коментар