3 C
Скопје

Tag : војводи

Вести Македонија Слајдер

СДСМ: Бидејќи собирањето во масовни групи е спротивно на мерките, го повикуваме МВР да преземе итни мерки и соодветно да ги казни прекршителите

Слободен печат
Владејачката партија СДСМ ја обвини опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека ги организирале навивачките групи „Комити“ и „Војводи“ за да шират поделби и тоа на гробот на Гоце...
Вести Македонија Слајдер

Скандирајќи „Никогаш Северна, само Македонија“, членови на Комити и Војводи ја спречија Шекеринска да даде изјава (ВИДЕО)

Слободен печат
Членови на навивачките групи „Комити“ и „Војводи“ гласно скандираа „Никогаш Северна, само Македонија“ во моментите кога вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, се подготвуваше...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Експерт од Виндзор: „Меган Маркл сега сака да се разведе и од Хари“

Слободен печат
Нема мир во Виндзор. По сензационалниот „развод“ од кралското семејство, следуваат нов стресови. Имено, експерт од Виндзор, Вејн Дупре, вели дека перфидните планови на Меган...