10 C
Скопје

Tag : радила шекеринска

Вести Македонија

Шекеринска: Разочарани сме од Бугарија, очекуваме прогрес во декември

И.И.
И како членки на НАТО и како соседи со Бугарија делиме ист стратегиски интерес. Ни треба стабилен регион, просперитет и соработка на двата народи. Разочарани...
Вести Македонија Слајдер

Скандирајќи „Никогаш Северна, само Македонија“, членови на Комити и Војводи ја спречија Шекеринска да даде изјава (ВИДЕО)

Слободен печат
Членови на навивачките групи „Комити“ и „Војводи“ гласно скандираа „Никогаш Северна, само Македонија“ во моментите кога вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, се подготвуваше...