Шишковски се врати во Работнички – Слободен печат
СпортФудбал

Шишковски се врати во Работнички

Тој се договори со раководството на „романтичарите“за едногодишна соработка која ќе отпочне откако ќе завршат обврските на голманот со финскиот клуб Ропс.

Повремениот македонски репрезентативец Дамјан Шишковски се врати во редовите на Работнички. Тој се договори со раководството на „романтичарите“за едногодишна соработка која ќе отпочне откако ќе завршат обврските на голманот со финскиот клуб Ропс кого го очекува настап во квалификациите за Лигата на Европа.

Дајман Шишковски во последните година и половина брани во Финска. Во последните шест месеци го брани голот на Ропс, а претходно беше дел и од тимот на Лахти.

По настапите за финскиот тим во квалификациите, тој ќе се приклучи на составот на новиот тренер Александар Влахо.
Работнички утре ќе ги стартува подготовките за новата сезона.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close