5 C
Скопје

Сексуалната желба можете да ја повратите и со помош на чај

Со состојки кои можете да ги најдете во секоја продавница за здрава храна, можете да си направите пријатни чаеви за подобрување на сексуалниот живот.

Состојки:

Нане
Оригано
Маточина
Линцура
Рузмарин

Подготовка:

Измешајте ги билките во еднакви размери. Eдна кафена лажичка мешавината прелијте ја со зовриена вода и оставете ја да отстои 15 минути, а потоа процедете ја. Пијте по две шолји дневно.

Чај за потенција

Состојки:

Ајдучка трева
Ангелика
Имела
Кантарион
Глуварче
Жалфија
Ѓумбир

Подготвката е на ист начин како за претходниот чај.

Прочитајте и...  Џоди Комер и Хоакин Феникс во новиот филм за Наполеон

Поврзани вести

ФОТО: Емили Ратајковски позира гола во 36-та недела во бременоста

Слободен печат

ФОТО: Џастин Тимберлејк и посвети на сопругата Џесика Бил ретка јавна порака за нејзиниот посебен ден

Слободен печат

ФОТО | Фризер ја посрамоти Ким Кардашијан, но таа му возврати: „Те мразам. Ме исцрпи“

Слободен печат

ФОТО: Таа е сон на милиони мажи, а на жените може да им биде пример кога станува збор за облекувањето

Слободен печат

Зошто секогаш треба да ја загреете рерната пред употреба?

Слободен печат

Судот одлучи: Бившиот на Софија Вергара не смее да ги користи нивните замрзнати ембриони

Слободен печат

Остави Коментар