„СЕ СЛУЧИ ЧУДО“: Ким Кардашијан во издание за кое долго ќе се зборува! (ФОТО)

Ким Кардашијан често е на удар на критики поради својот стил на облекување, но нејзиното последно модно издание многумина целосно ги изненади.

За доделувањето на наградите 2019 Creative Arts Emmys одржани во Лос Анџелес, Ким Кардашијан избра црн кадифен фустан кој привлече огромно внимание со класичноста елеганцијата и префинетоста.

профимедиа

Креацијата со висок околувратник и асиметричен горен дел ја следи линијата на телото и се стеснува кон подот, а одењето во овој тесен модел го олеснува шлицот на страна.

профимедиа

Ким фустанот го комбинираше со црни штикли на многу тенко ременче и на врзување околу зглобот. Од накит носеше дијамантски прстен, а косата ја обликувала во висока пунџа.

профимедиа

Ваквото елегантно појавување на 38-годишната ријалити ѕвезда изненади многумина кои коментираа дека никогаш не ја виделе во така софистицирано издание.

Прочитајте и...  Ќерката на познатата ѕвезда од „Беверли Хилс“ е вистинска убавица - Има 18 години и неодоливо потсетува на мајка и! (ФОТО)
профимедиа

Многумина сметаат и дека била најдобро облечена на доделувањето на наградите 2019 Creative Arts Emmys.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат