Tag : долго

Магазин Магазин слајдер Сцена

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат
Принцот Хари пред венчавката со Меган Маркл имал разни љубови и врски. Меѓутоа најголемо внимание привлече неговата врска со британската манекенка и актерка Кресида Бонас....
Здравје Магазин Магазин слајдер

Храната во конзерви трае долго, но мора да внимавате

Слободен печат
Создавањето резерви храна е неизбежен дел од секоја кризна ситуација, па така и во овој период, за време на пандемијата на коронавирусот, многумина се снабдија...
Жена Магазин Магазин слајдер

Долго криената тајна на Азијките: Поради ОВА нивниот тен е совршен!

Слободен печат
Долго криената тајна за совршениот порцелански тен на азиските жени е во една сосема едноставна и на сите достапна намирница! Азијките важат за жени кои...
Еспресо

Џеј Ло долго време не прошетала со волку длабоко деколте! Се спушта до папокот, а еден детал ги збуни сите! (ФОТО)

Слободен печат
Џенифер Лопез (50) може да облече буквално се што ќе замисли и посака, бидејќи тоа и го дозволува совршено обликуваното тело за кое води сметка...
Еспресо Шоу биз

ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА СИТЕ – Индира Форца го претстави она на што долго работеше, а за ова ќе зборува ЦЕЛ РЕГИОН (ВИДЕО)

Слободен печат
Горко-слатките спомени, кои сите ги носиме во душата, е темата на новиот сингл на Индира „Првиот се памти“. Љубовната песна, во која може многумина да...
Еспресо Шоу биз

Кортни Кардашијан објавила полугола селфи фотка, а Џеј Ло ѝ дала комплимент кој долго ќе го памети (ФОТО)

Слободен печат
Кортни Кардашијан го искористи слободното време да ја пробува многубројната гардероба која ја има во своја сопственост. Па така таа „скокнала“ до својот гардеробер, а...
Еспресо Шоу биз

„СЕ СЛУЧИ ЧУДО“: Ким Кардашијан во издание за кое долго ќе се зборува! (ФОТО)

Слободен печат
Ким Кардашијан често е на удар на критики поради својот стил на облекување, но нејзиното последно модно издание многумина целосно ги изненади. За доделувањето на...
Здравје Магазин

Долгото седење е опасно по вашето здравје!

Слободен печат
Веќе со децении лекарите и научниците објавуваат бројни детали за катастрофалните последици врз здравјето од неактивност во текот на денот. Најновата студија која е објавена...
Еспресо Шоу биз

Мишел Фајфер секогаш има насмевка на лицето, но таа долго време се бори со овој сериозен проблем

Слободен печат
Публиката ја обожава, а Мишел Фајфер сепак се држи на страна. Мишел Фајфер отсекогаш плени со својот совршен стил, а својата слава не ја стекнала...
Еспресо Шоу биз

Му купила нешто што долго го меркал: Рада Манојловиќ го изненади Харис со скапоцен подарок од 9.500 евра

Слободен печат
На Харис Берковиќ неодамна му беше роденден, а неговата избраничка Рада Манојловиќ не жалела пари за да го израдува на најдобриот можен начин. Имено, како...