Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Принцот Хари пред венчавката со Меган Маркл имал разни љубови и врски. Меѓутоа најголемо внимание привлече неговата врска со британската манекенка и актерка Кресида Бонас. Тој со неа беше три години во врска, но во 2014 година тие одлучија да раскинат.

Кресида не се огласуваше премногу во медиумите, а сега за „The Daily Telegraph” проговори за деталите од врската и откри дека во текот на целата врска била во страв.

– Страв од тоа дека ќе погрешам, дека ќе ме одбијат, дека нешто нема добро да направам, дека нема да бидам совршена… Мислам дека сето тоа ме потиштуваше и уништуваше во одредени делови од животот, раскажа искрено Кресида, а потоа додаде дека целата таа ситуација всушност ја зајакнала.

Прочитајте и...  Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

– Мисам дека после се зајакнав како личност и самата на себе си ги објаснив работите во главата за тоа како и што сакам во животот. Исто така, таа врска ме поттикна и повеќе да работам на себе и остварувањето на целите, како и да ги поместувам сопствените граници бидејќи не сакам да сум под ничија контрола на било кој начин, објасни таа.

Прочитај повеќе

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат