Се разведува еден од најпопуларните турски парови: Беа поим за љубов, но некои работи едноставно беа премногу!

Фото: Инстаграм

Еден од најпопуларните турски актери, Бурак Озвивит, исто така познат на јавноста како познатиот Бали Бег од серијата „Величествениот Султан“, наводно се разведува од својата убава сопруга и актерка Фахрие Евчен, а веста ја пренесоа тамошните медиуми.

Проблемите во нивниот брак, наводно, започнале откако Фахрије паднала во депресија поради смртта на нејзиниот татко и одбила да ги прифати советите и препораките на Бурак да побара стручна помош додека тој се грижел за нивниот син. Според извор близок до парот, прашањето за воспитување на дете било тоа што ставило крај, затоа што секој сакал да го воспитува својот син на свој начин.

Instagram

Бурак, наводно, веќе немал трпение за однесувањето на неговата сопруга, но таа, како што велат, е подготвена на сè за да го задржи, па решила кариерата да ја стави на пауза.

Актерската двојка ја освои публиката во турските серии, а тие се заљубија на снимањето на една од нив. Подоцна го снимија филмот „Љубовта личи на тебе“, а јавноста во тоа време дозна дека се во врска.

Profimedia

„Страста се разви меѓу нас веднаш штом се запознавме, тоа беше посебна енергија. Откако го направивме филмот заедно, нашата врска стана посилна и подлабока“, објаснил еднаш Бурак.

Тие се венчаа во 2017 година во Истанбул по четиригодишна врска, а минатата година го добија синот Каран. Покрај актерството, Евџен е и модел, но беше и заштитно лице на брендот Лореал и беше вклучена во списокот на најубави жени во светот.

Познати се како една од најатрактивните турски парови, па папараците ги следат скоро на секој чекор.

Видео на денот