Сашко Коцев на Бубамара: Како да те Кики моја, како да те Фрики моја… (ФОТО)

Сашко повторно успева да ги задржи насмевките на лицата на присутните во преполната Арена А1.

Вечерва во Арената А1 се одржува најголемиот музички настан во нашата држава, Златна бубамара на популарноста.

Слоганот на 23. по ред манифестација е „Нема правда, има Бубамара“, а во улога на водител е секако незаменливиот Сашко Коцев.

Сашко повторно успева да ги задржи насмевките на лицата на присутните во преполната Арена А1.

Меѓу другите негови остроумни досетки, испеа и песна за Рекет. Музиката е од песна на Тома Здравковиќ, а текстот, секако негов…

Фото: Слободен печат/Драган Митрески

 

 

Прочитајте и...  Продавниците се претворија во куќи на стравот: Австријците со страв пазарат (ФОТО)

Прочитај повеќе

Черепналкова – Трајкоска: „Заедно дома“ поттикнува креативно и квалитетно поминато време со децата во услови на пандемија

Слободен печат

На Северина ѝ годи готвењето на свекрвата: Се здебелив 7 кила! (ВИДЕО)

Слободен печат

Андоновиќ: Вината за лошата проценка околу коронавирусот Трамп ја префрла кон СЗО и Кина

Слободен печат

Коронавирусот не ги уништува само белите дробови, и друг орган е на удар!

Слободен печат

Лутаат ли пациенти со ковид-19 низ здравствениот систем? Млади завршуваат фатално

Вучиќ не исклучува воведување 24-часовен карантин

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Роден е Серџо Блажиќ, „The Clash“ го објавија првиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат

Мустафа: Државната матура ќе се полага, ќе биде онлајн со тричлена комисија

Слободен печат

Хороскоп за 8 април – Раковите ќе имаат проблеми со работата, Водолиите со парите

Слободен печат

Асани: Здравје без паника, ќе дојде подобро време за сите нас

Слободен печат

Стојановски: Компаниите во Илинден ќе го прилагодат работното време за вработените да се вратат дома пред полицискиот час

Слободен печат

Најтежок ден во Франција, над 1.400 смртни случаи

Слободен печат