САМО ЕДЕН ЧОВЕК МОЖЕ ДА НЕ ВНЕСЕ ВО ЕУ: Твитерџиите со одличен предлог – Слободен печат
ВестиМакедонија

САМО ЕДЕН ЧОВЕК МОЖЕ ДА НЕ ВНЕСЕ ВО ЕУ: Твитерџиите со одличен предлог

По француското вето за почеток на преговорите со Македонија и Албанија вчера во Луксембург на министерско ниво, твитер заедницата зовре. Твитерџиите дадоа предлог: Само овој човек може да ни ја отвори вратата од ЕУ.

Погледнете ги дел од нивните реакции.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close