САМО ЕДЕН ЧОВЕК МОЖЕ ДА НЕ ВНЕСЕ ВО ЕУ: Твитерџиите со одличен предлог

По француското вето за почеток на преговорите со Македонија и Албанија вчера во Луксембург на министерско ниво, твитер заедницата зовре. Твитерџиите дадоа предлог: Само овој човек може да ни ја отвори вратата од ЕУ.

Погледнете ги дел од нивните реакции.

Прочитајте и...  Граѓани на Минеаполис одржаа и мирен протест со танцување и пеење (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Пендаровски: Нова вонредна состојба од 14 дена

Слободен печат

ВО ЖИВО: Изјава на претседателот Стево Пендаровски

Слободен печат

Општина Гази Баба ги ослободи родителите од надомест за трошоци во градинка

Слободен печат

Објавени правилата од протоколот за запишување на првачињата (ФОТО)

Слободен печат

Почнува исплатата на парична помош за социјална и детска заштита

Слободен печат

Прва жртва на протестите во САД поради смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Чулев: Управен суд ја поништи одлуката на Влада за 88 распоредувања во МВР

Слободен печат

Почна седницата на Советот за безбедност – Се одлучува за евентуално продолжување на вонредната состојба

Слободен печат

Ново инклузивно игралиште за деца со попреченост во Карпош

Слободен печат

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

Во Минеаполис воведен полициски час, твит на Трамп сокриен поради „глорификација на насилство

Слободен печат

Британски експерт нагласува дека се уште е рано за олеснување на мерките во земјата

Слободен печат