Tag : влез

Вести Македонија Слајдер

Турбо на граничниот премин „Јажинце“: Денеска уште поголема фреквенција на луѓе и возила

Слободен печат
Граничниот премин „Јажинце“ и втор ден бележи драстично зголемување на фреквенцијата на патници кои излегуваат од државата или влегуваат од Косово и покрај високите бројки...
Вести Македонија Слајдер

Грција ја продолжи забраната за влез во земјата до 12 октомври

Слободен печат
Двете министерски одлуки што се однесуваат на привремено ограничување на копнените, морските и авионските поврзувања на земјата и на забраната за влез на државјани на...
Вести Регион Слајдер

Косово му забрани влез на српскиот министер за образование

Слободен печат
Српските медиуми објавија дека српскиот министер планирал да биде присутен на почетокот на академската година на Српскиот универзитет во Приштина со седиште во Митровица, но...
Вести Регион

Црна Гора ги олеснува мерките за влез во земјата за граѓани од државите во регионот

Слободен печат
Националното координативно тело за инфективни болести (НКТ) на Црна Гора синоќа, на предлог на Институтот за јавно здравје, одлучи да ги ублажи условите за влез...
Вести Македонија Слајдер

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во Србија

МИА Агенција
Од утре сите граѓани на Северна Македонија, Хрватска, Бугарија и Романија за влез во Србија треба да имаат негативен ПЦР тест кој нема да биде...
Хроника

МВР спречи илегален влез на мигранти

Вчера околу 21.30 часот на регионалниот пат Радовиш-Штип, крстосница за Неготино при сообраќајна контрола од полициски службеници од СВР Штип било дадено знак за запирање...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

За Македонците нема влез во земјите на ЕУ до септември

Слободен печат
Димпломатски извори од Брисел потврдија дека амбасадорите на земјите членки на ЕУ одлучија да не ја вратат Србија на списокот на земји на кои им...
Вести Свет

Кадиров забрани влез за Помпео во Чеченија и му воведе санкции

Михаило Донев
Лидерот на руската автономна република Чеченија, Рамзан Кадиров му забрани денеска на американскиот државен секретар Мајк Помпео влез во регионот. Тој тоа го изјави на...
Вести Свет Слајдер

Ревидиран списокот за влез во земјите на ЕУ: Македонија се уште отсутна, тргнати се и Србија и Црна Гора

Слободен печат
Советот на ЕУ официјално ја објави новата листа на земји за кои од 16 јули се препорачува укинување на рестрикциите за патување во ЕУ. На...
Вести Македонија Слајдер

Косово воведе задолжителен тест за коронавирус за влез на Македонците

Слободен печат
Граѓаните на Македонија, БиХ и Црна Гора од утре ќе треба да достават негативен ПЦР-тест на влезот во Косово, објавија тамошните медиуми. Од утре косовската...