датум Archives - Слободен печат

Tag : датум

Забава Магазин

Изгледот на вашето тело зависи од месецот на раѓање: Тајната за виткост е едноставна!

Слободен печат
Кој би помислил дека по датумот на раѓање ќе може да се предвиди формата на телесна фигура, односно како ќе изгледа личноста. Во тоа ни...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Датумот нема да дојде пред новата влада

Слободанка Јовановска
Новата методологија за проширување на ЕУ веќе е напишана и, според извори од Брисел, можно е да биде објавена веќе идната недела, а најдоцна до...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Ветото му отстапува место на датумот

Слободен печат
Станува сè поизвесно дека Македонија наскоро ќе добие зелено светло за почеток на пристапните преговори за членство во Европската Унија. Овој оптимизам се темели на...
Вести Регион

Мустафа: Самоопределување треба да го одреди датумот за формирање на влада, а не ние

Слободен печат
Претседателот на Демократскиот сојуз на Косово, Иса Мустафа, реагираше на изјавата на лидерот на Самоопределување, Албин Курти, кој рече дека датумот за формирање на новата...
Вести Македонија

Тимоние: Новогодишна желба ми е датум за почеток на преговори со ЕУ

Слободен печат
Новогодишна желба ми е датум за почеток на преговори со Европската Унија, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние, во интервју за „ТВ24“. Тимоние во...
Вести Македонија

Во нон-пејперот го нема датумот!

Мартин Богатиноски
Франција го испрати нон-пејперот до земјите членки на Европската Унија, а од Европската комисија (EK) бара новата методологија да биде објавена до крајот на јануари...
Вести Македонија

Жбогар: Определувањето на датумот, нема да го смени животот на граѓаните

Слободен печат
Додека се чека на датумот за преговори со ЕУ, потребно е сите чинители, како Владата, институциите и самата Унија да работат на подобрување на животот...
Вести Македонија

Ќе има ли реформи за Македонија да преговара со ЕУ?

Дали пораката на претседателот на Франција, Емануел Макрон, ќе го забрза процесот на реформите во Македонија? Има шест месеци до Самитот на Европската Унија во...
Вести Македонија

Фајон: Погрешна е одлуката за недоделување датум за преговори на Северна Македонија и Албанија

Слободен печат
Погрешна е одлуката за недоделување датум за почеток на преговори на Северна Македонија и Албанија. Не можам да кажам дека тоа беше одлука на ЕУ,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Османи: Kога ЕУ ќе биде спремна нека ни се јави, а ние ќе работиме!

Љубиша Николовски
На прашањето зошто Македонија не го спречи ветото на Франција, вицепремиерот Бујар Османи во интервју за „Слободен печат“ вели: – Да имаше било каква најава...