Сагосен го израмни рекордот на Лазаров

Најдобриот норвешки ракометар, Сандер Сагосен, ќе испише нова историја на Европските првенства и ќе го собори рекордот на капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров.

Сагосен во епското полуфинале кое и припадна на Хрватска постигна 10 гола со што дојде до 61. гол на ЕП и го израмни рекордот на Лазаров, а со оглед на тоа што во недела го очекува натпревар за третото место, сигурно е дека ќе стане најдобар стрелец во историјата на ЕП.

Лазаров до бројката од 61 постигна гол дојде на ЕП 2012 година кое се играше во Србија, а до таа бројка дојде со далеку помалку натпревари во однос на Сагосен.

Прочитајте и...  Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги измери головите! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ со три пресврти и седум голови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос за прва „кралска“ радост во „Ла Лига“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Давидовски на победничкиот подиум во Монца

Слободен печат

Тричко расположен пред Косово, ја продолжи гол-серијата во Кипар! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Карамелите“ газат во новата сезона, Челси од 0:3 до 3:3..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги измери головите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши без последици! (ВИДЕО)

Слободен печат

Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Слободен печат

Ф1: Хамилтон со нова пол позиција во Сочи

Слободен печат

Јунајтед со гол во 100 минута: Судијата свиреше крај, па се предомисли! (ВИДЕО)

Слободен печат