Ручек готов за половина час, брз и економичен: Пилешка бајадера

Фото: Профимедиа

Ви донесуваме предлог рецепт за домаќинки кои не знаат што денеска да направат за ручек.

Ако сте во трка со времето, овој рецепт е нешто феноменално. Брзо, лесно и економично.

Состојки:

– 2 филети пилешко бело месо

– 200 гр кашкавал

– 300 гр суво месо

– 1 павлака

– 2 јајца

– 3 чешниња лук

– 5 лажици сенф

Подготовка:

1. Филетите исчукајте ги и мошне малку посолете ги, наредете ги во подмачкан плех.

2. Премачкајте ги со сенф и со добро изгмечен лук.

3. Врз сенфот изрендајте го кашкавалот.

4. Наредете го сувиот врат, повторно премачкајте со сенф, сега наредете го кашкавалот исечен во листови.

5. Изматете ги јајцата и павлаката и прелијте ги со кашкавал.

6. Бајадерата печете ја 30 минути на 200 степени. Оставете да се излади и исечете ја како бајадера.

7. Ако не можете да чекате да се излади, исечете ја на коцки и послужете ја со салата.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот