Tag : пилешко

Магазин Магазин слајдер Храна

Предлог за денешниот ручек – Подгответе роловано ароматично пилешко месо

Слободен печат
Немате идеја што да ручате денес? Без гајле, ние ви нудиме одличен рецепт… Состојки: 350 грама бело пилешко месо 200 грама чадена сланина 3 чешниња...
Магазин Магазин слајдер Храна

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 500 грама пилешки батаци (може и бело месо) 250 мл неутрална павлака 125 грама кашкавал трапист зачини од билки неколку стебла праз Подготовка: Месото...
Магазин Храна

Изненадете ги најблиските со сочно похувано пилешко

Слободен печат
Состојки: 1 килограм бело пилешко месо 500 милилитри млеко 3 чешниња ситно исечкан лук 3 лажици пченкарно брашно 3 лажици кафеав шеќер 3 лажици соја...
Жена Магазин

Диета со пилешко месо, брза, ефикасна и вкусна

Слободен печат
Диетата се држи 7- до 14 дена, а со неа ќе загубите 5 до 7 килограми. Предноста на оваа диета е и во тоа што...
Магазин Семејство

Неодоливо вкусно: Полнето пилешко со спанаќ и фета сирење (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ви претставуваме рецепт за полнето пилешко месо, со спанак, лук и фета сирење. Овој рецепт може да се подготви и во тавче или на скара,...
Еспресо Храна

Неделен ручек за целото семејство – Сочно пилешко на француски начин (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Погледнете што се ви е потребно за да го подготвите сочното пилешко на француски начин… Состојки: цело пиле, исечено на парчиња За маринадата: ½ литар...
Вести Македонија

Македонско пилешко вратено од Република Српска

Слободен печат
Инспекторатот за храна на Република Српска (РС), во изминатиот месец, забрани увоз на три пратки месни производи во количини повеќе од еден тон, бидејќи се...
Еспресо Храна

Необична фантазија од вкусови: Медено пилешко со сланина – идеален ручек за викенд!

Слободен печат
Состојки: 1 парче пилешко бело месо (околу 400 г) 10-15 тенки резанки димена сланина 1 полна лажичка мед 1 полна лажичка сенф сок од 1...
Еспресо Храна

Пи­леш­ко во до­ма­тен сос (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Сос­тојки: 500 гр пи­леш­ко или ед­на по­ма­ла ко­кошка 500 мл со­ја сос 500 мл до­ма­тен сос 200 мл ја­бол­ков оцет 100 гр гус­тин мас­ло по...
Вести Регион

Албанија забрани влез на над 27 тони пилешко месо и 19,2 тони кафе од Бразил

Слободен печат
Албанската национална агенција за храна (АКУ) во пристанишниот град Драч забрани влез на повеќе 27 тони пилешко месо и 19,2 тони кафе увезени од Бразил....