• пилешко

РЕЦЕПТ | Мартина ни направи пилешко во сос со зеленчук: Совршен ручек за денес

Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви од мали нозе, а со текот на годините и искуството научила дека најважна состојка во секое јадење е – љубовта. Денес Мартина ни направи сочно пилешко со мнооогу зеленчук во …

РЕЦЕПТ | Мартина ни направи пилешко во сос со зеленчук: Совршен ручек за денес Read More »