Решфорд: Ливерпул не заслужи да освои бод

Манчестер јунајтед на „Олд Трафорд“ одигра 1:1 против Ливерпул и така ја прекина низата на овој тим од осум врзани победи.

Екипата на Оле Гунар Солскјер беше и поблиску до победата, но Редси во завршницата сепак стигнаа до израмнување и бод.

Поведоа домаќините со голот на Маркус Решфорд во 36. минута, а Лалана во 85. минута израмни на 1:1, па така Ливерпул остана непоразен иако не покажа игра каква што се очекуваше.

Решфорд после мечот рече дека неговиот тим повеќе покажа на теренот, доволно за освојување на трите бода.

– Се чувствуваме разочарани, ги заслуживме трите бода. Мислам дека противникот не беше доволно добар да освои бод или да триумфира, но ова е фудбал. Се надеваме дека наредната седмица ќе се вратиме на победничките патеки – рече Решфорд за „Скај Спортс“.

Прочитајте и...  Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Прочитај повеќе

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат

Присутните делегати го усвоија финансискиот план – буџет на ФФМ

Слободен печат

Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Слободен печат

Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат

Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат