Рајан Рејнолдс од продажбата на својот џин донира пари за сите шанкери и келнери кои останале без работа! (ВИДЕО)

Познатиот актер Рајан Рејнолдс одлучи да донира 30 отсто од вкупните приходи од продажбата на својот џин „Aviation“, на сите келнери и шанкери кои поради пандемијата од Ковид 19 останаа без работа.

Откако тој и неговата сопруга Блејк Лејвли донираа милион долари во хуманитарни организации кои се грижат за луѓе кои ја загубиле работата поради коронавирусот, Рејнолдс одлучи уште еднаш да покаже емпатија и солидарност.

Тој преку Твитер соопшти дека 30 отсто од продажбата на својот џин ќе им го донира на шанкерите и келнерите кои моментално се без работа.

„Мораме заедно да се бориме за да го совладаме Ковид 19 и да ја подобриме ситуацијата во светот. Мислам дека сите знаеме оти во овие кризни моменти можеме да им веруваме на популарните личности, бидејќи тие помагаат најмногу. Секако, пред нив се здравствените работници, пожарникарите и полицајците“, започна Рејнолдс во свој стил.

Прочитајте и...  Јапонски метод против мрзливост: Доволна ви е само 1 минута дневно!

Потоа, славниот актер ги повика луѓето во своите домови да одржуваат хигиена и физичка дистанца од други луѓе.

„Заедно ќе се избориме со ова“, порача Рејнолдс.

Прочитај повеќе

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Повеќе не живеат во Лос Анџелес – Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

Слободен печат

Копија на мама: Манекенката Катарина Ивановска објави фотографија од својата ќерка Кира! (ФОТО)

Васко Спасоски

Турскиот заводник го чека првото дете со сопругата, а се шпекулира дека за време на бременоста ја изневерил со колега

Слободен печат

Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северина позира на лулашка, а со бикините сокри само тоа што мораше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години се бореше со тежината: Кели Озборн ослабе речиси 40 килограми! (ФОТО)

Слободен печат

Жешката Никол Шерзингер сакаше да го покаже зајдисонцето, но погледот ќе го фокусирате на нешто друго! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со овој раствор ќе си ги спасите растенијата кои почнале да венеат: Феноменален трик од искусни билкари!

Слободен печат

Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Супер бабичка: Погледнете како му се одмаздила на неверниот сопруг (ВИДЕО)

Слободен печат