Рајан Гигс во исто време бил во врска со дури девет жени

Рајан Гигс/фото: EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Легендарниот играч на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс, истовремено бил во врска со девет жени, откри денеска на судењето против фудбалерот, Кејт Гревил, која го обвини за напад и тешки телесни повреди во ноември 2020 година.

Гревил пред судот во Манчестер откри дека дознала дека Гигс покрај неа, во исто времел имал врски и со уште осум жени и затоа решила да го напушти.

– Она што го најдов на неговиот Ајпад беше полошо отколку што можев да си замислам.  Имаше афери со осум жени додека беше со мене и тоа беа сериозни врски – рече Гревил Гревил пред судот.

Таа откри дека со Гигс е во врска од 2013 година и дека тогаш и двајцата биле во брак, но дека два месеци подоцна го оставила сопругот поради поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед.

Гигс е обвинет за напад на Кејт Гревил и нанесување телесни повреди во неговиот дом во Манчестер на 1 ноември 2020 година. Тој исто така е обвинет и за напад на нејзината помлада сестра Ема за време на истиот инцидент.

Велшанецот потоа, наводно, ја клоцнал својата поранешна девојка кога таа му рекла дека го напушта, а тој со лакт ја удрил нејзината сестра во вилицата.

Гревил на судењето откри дека тоа не е прв пат Гигс да биде насилен.

– Еднаш полуде во хотелот, ме фати за зглобовите и ме влечеше по подот. Ме исфрли и ми ги фрли работите на улица. Се чувствував понижено и засрамено. Тоа беше прв пат да биде агресивен кон мене. Постојано беше лут и го криеше телефонот – рече Гревил.

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед ги отфрли сите обвинувања.

Видео на денот