2 C
Скопје

Работнички со прва победа во зимскиот подготвителен период

На вториот тест „романтичарите“ славеа против второлигашот Тетекс со резултат 2:0..Стрелец на головите за Работнички беше Фахрудин Ѓурѓевиќ во второто полувреме од дуелот.

Тој успеа да погоди во 72. минута и го отвори резултатот, а потоа и го потврди триумфот со вториот гол во 85. минута од натпреварот. Тренерот Александар Влахо и на овој контролен меч ја подели минутажата на сите фудбалери.

Работнички на 26 јануари патува на подготовки во Охрид каде ќе продолжи со пријателските натпревари. Следната контролка ќе ја имаат против Ренова на 27 јануари.

Пријателски натпревар
РАБОТНИЧКИ – ТЕТЕКС 2:0 (0:0)

Игралиште на Алумина. Стрелец: Ѓурѓевиќ 72′, 85′ (Работнички).

РАБОТНИЧКИ: Јанков, Силјановски, Кировски, Ѓорѓевиќ, Максимов, Јевтовски, Јонуз, Лазаров, Стојкоски, Ристовски, М. Станковски. Уште играа: Мустафа, Пецов, Мисердовски, Грозданоски, Зеќири, Зука, Ангелов, Тодоровски, Петковски, Ѓурѓевиќ, Петровиќ.

Прочитајте и...  Проблеми во Јунајтед, капитенот удри по Рашфорд

ТЕТЕКС: Митев, Б. Пановски, Ибраими, Николовски, Јордановски, Христовски, Бајрами, Чилафи, Михајловски, Салиу, Дервиши. Уште играа: Тимовски, Ислами, Стојановски, Здравковски, Ангеловски, Јовановски, Алексов, Митревски, Иванов, Ајдини, А. Пановски.

Поврзани вести

Атлетик Билбао за 14 дена може двапати да го освои Кралскиот куп

Слободен печат

ВИДЕО: Челси го освои „Енфилд“, сите мечеви во Премиер лигата со ист резултат!

Слободен печат

ЛШ: Лазаров во осминафиналето со Кјелце, Митревски против Алборг

Слободен печат

Ракитиќ до Меси: Имам трофеј кој никогаш нема да го освоиш!

Слободен печат

ВИДЕО: ВАР го спаси Мурињо, Евертон во трка за Лига на шампиони!

Слободен печат

Стоилов гневен по поразот: Некои ракометари не разбираат за колку посебен клуб играат

Слободен печат

Остави Коментар